Встановлено меморіальну дошку Яну Токаржевському-Карашевичу

24.06.2021
206009685_2510134159133460_7760460990939050235_n
24 червня 2021 року в селі Чабанівка Кам’янець-Подільського району Хмельницької області було урочисто відкрито меморіальну дошку на вшанування пам’яті громадського і політичного діяча, дипломата, історика, геральдиста, уповноваженого міністра-керуючого Посольством УНР в Туреччині, керуючого Міністерством закордонних справ УНР в екзилі, голови АБН у Великій Британії Яна-Стефана-Мар’яна Токаржевського-Карашевича (24 червня 1885 – 18 листопада 1954). Дошку встановлено на будівлі Чабанівського ліцею.
Встановлення меморіальної дошки відомому дипломату ініціювали Голова Правління Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин Ірина Матяш, Посольство України в Турецькій Республіці, Заступник Керівника Офісу Президента України Андрій Сибіга. Організаційними питаннями щодо підготовки меморіальної дошки і заходу з її встановлення опікувався головний науковий співробітник відділу інформаційних технологій Державного архіву Хмельницької області Віталій Галатир. Фінансову підтримку надав голова Староушицької ОТГ Анатолій Тимчук.
Подія відбулася в межах проєкту «Маркування місць пам’яті української дипломатії», ініційованого Науковим товариством історії дипломатії та міжнародних відносин. Проєкт реалізовується за підтримки МЗС України, закордонних дипломатичних установ.
«Дякую громаді с. Чабанівка за зворушливі урочистості. Впевнена, що відкриття цієї меморіальної дошки на приміщенні школи, не лише матиме дуже важливе значення для виховання молоді, а сприятиме поглибленню туристичної привабливості регіону», – зазначила в своєму дописі в соціальній мережі “Facebook” Голова Правління НТІДМВ професорка Ірина Матяш.