Онлайн-захід «Виставкові проєкти і культурна дипломатія: виставка білоруських художників «Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність. Спротив» у Мистецькому Арсеналі»

03.06.2021
03_06_21
3 червня 2021 року в дирекції «Медіацентр» ДП «ГДІП» відбувся черговий захід у межах проєкту «Європейські цінності та культурна дипломатія: молодіжні зустрічі Україна» (куратор – Ірина Матяш). Цього разу подія була присвячена виставковим проєктам і культурній дипломатії та обговоренню виставки білоруських художників «Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність. Спротив». Організатори: Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин, Представництво Фонду Ганса Зайделя в Україні в партнерстві з ДП ГДІП і Національним культурно-мистецьким та музейним комплексом «Мистецький арсенал». Зібрання відбулося онлайн на платформі Zoom із прямою трансляцією на YouTube-каналі Медіацентру ДП ГДІП. Серед учасників – представники міжнародних організацій, МЗС України, дипломатичних установ, студенти та викладачі низки українських і зарубіжних закладів вищої освіти.
Модерували онлайн-зустріч Голова Правління Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, провідна наукова співробітниця відділу історії міжнародних відносин і зовнішньої політики України Інституту історії України НАН України, докторка історичних наук, професорка Ірина Матяш і перший заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника, український державний і громадський діяч, дипломат Ігор Ліховий.
Вітальні слова виголосили заступниця директора Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні Олена Максимова та генеральна директора Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.
Під час заходу відбулася дискусія щодо виставкових проєктів як інструменту культурної дипломатії в практичному вимірі, значення виставки білоруських художників у Києві, сутності європейських цінностей, їхнього розуміння молоддю. До обговорення цих проблем долучилися креативна директорка Українського інституту Тетяна Філевська, дружина Надзвичайного і Повноважного Посла України в Турецькій Республіці Тетяна Сибіга.
Про виставку «Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність. Спротив» розповіли генеральна директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта та співкуратор виставки Алєксєй Борісьонок. Своїми думками і враження про виставку поділилися перший заступник Шевченківського національного заповідника Ігор Ліховий (котрий був Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Білорусь у 2007–2010 роках), автор історичних програм на телеканалі «Белсат», член Спілки письменників Білорусі, директор Центру білоруських студій Варшавського університету, доктор історичних наук, професор Олесь Крацевич, кандидатка філософських наук, доцентка кафедри менеджменту та інноваційних технологій соціокультурної діяльності Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Світлана Цимбал. До обговорення також долучилися викладачі та студентська молодь з Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Національного університету «Острозька академія» та представники ГО «ПАН’ЄВРОПА Україна».

Відеозапис онлайн-зібрання можна переглянути на офіційному YouTube-каналі Медіацентру Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв: