Відкриття виставки архівних документів «Іноземні консульства в Миколаєві (1869-1917 рр.)» в державному архіві Миколаївської області

27.10.2017
DSC_0174

27 жовтня 2017 року в державному архіві Миколаївської області відбулося відкриття виставки архівних документів «Іноземні консульства в Миколаєві  (1869-1917 рр.)». Її організували Миколаївська обласна державна адміністрація, Державний архів Миколаївської області, Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин. У підготовці виставки взяли участь: співробітники держархіву Миколаївської області (д. і. н. Л. Левченко, М. Мельник, Н. Колесник, к. і. н. О. Серединський, О. Савінова, К. Ерфольг) та члени Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин (д. і. н. О. Тригуб, к. і. н. Л. Вовчук). Художнє оформлення виставки здійснило ТОВ «ВЕСТА».

В експозиції представлено архівні документи, що висвітлюють призначення на посади консулів, віце-консулів і консульських агентів та їх діяльність у Миколаєві в період 1869–1917 рр., з фондів Державного архіву Миколаївської області, а саме: «Канцелярія Миколаївського військового губернатора» (ф. 230), «Канцелярія Миколаївського градоначальника» (ф. 229), «Миколаївська портова митниця» (ф. 266), «Миколаївська міська управа» (ф. 216), «Миколаївська міська поліція» (ф. 231). В читальній залі держархіву були представлені оригінали документів, що експонуються на виставці.

У відкритті виставки взяли участь краєзнавці, викладачі та студенти спеціальностей «міжнародні відносини та зовнішня політика», «класична історія» Чорноморського національного університету імені Петра Могили, громадськість міста.

З промовами виступили заступник голови Миколаївської облдержадміністрації В.В. Гайдаржи,  народний депутат України Т. Д. Кремінь, радник голови Миколаївської облдержадміністрації  В. Ю.Шульмейстр, представник Посольства Бельгії в Україні, головний менеджер Anglo Belgian Corporation Вінсент Пірот, голова Миколаївської обласної профспілки працівників державних установ, член колегії державного архіву Миколаївської області Т. І. Бугаєнко, кандидат історичних наук, член колегії державного архіву Миколаївської області Є. Є. Горбуров, завідуючий кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики Чорноморського національного університету імені Петра Могили, доктор історичних наук, професор, член науково-методичної ради державного архіву Миколаївської області О. П. Тригуб, завідувач кафедри історії Чорноморського національного університету імені Петра Могили, доктор історичних наук, професор, член науково-методичної ради державного архіву Миколаївської області Ю. В. Котляр, старший викладач кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики Чорноморського національного університету імені Петра Могили, кандидат історичних наук Л. А. Вовчук, власник кондитерської-студії “Pan-Chocolatier”, що співпрацює з бельгійськими виробниками шоколаду, М. Ю.  Данцев.

Вітальний лист з приводу відкриття виставки надійшов від генерального консула Греції в Одесі Деспіни Кукулопулу, яка висловила впевненість, що представлені документи висвітлюють довготривалі зв’язки дружби та співпраці між Грецією та м. Миколаїв й побажала колективу держархіву успіхів в продовженні творчої роботи. Разом із цим, Деспіна Кукулопулу повідомила про зацікавленість консульства Греції в отриманні копій документів грецьких інтересів, що зберігаються у фондах держархіву.

Виставка «Іноземні консульства в Миколаєві (1869–1917 рр.)» експонуватиметься у холі держархіву Миколаївської області в корпусі на вул. Московська, 1 впродовж шести місяців, після чого буде переміщена до корпусу держархіву на вул. Театральна, 43 для постійного експонування.

Галерея