Відбулося перше засідання Правління Громадської організації «Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин» в приміщенні Прес-центру Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв

24.11.2016

В приміщенні Прес-центру Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв (Київ, вул. Пирогова, 6-а) відбулося перше засідання Правління Громадської організації «Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин», створеної на базі Дипломатичної академії України при МЗС України за рішенням установчих зборів у вересні 2016 року в м. Одеса. Іноземні члени Правління взяли участь у засіданні за допомогою засобів телекомунікації.

Під час засідання розглядалися питання, пов’язані з формуванням плану роботи Товариства на 2017 рік, розробленням символіки організації, прийомом у почесні та індивідуальні члени Товариства, видавничою діяльністю та організаційною роботою.

У процесі обговорення плану роботи вирішили провести дві конференції, присвячені українсько-грузинським відносинам (травень 2017 р.) та 100-літтю української дипломатії (грудень 2017 р.), підготувати в співпраці з Державною архівною службою України комплексний довідник «Український дипломатичний архів» та базу даних «Адреси українських представництв у світі та іноземних представництв в Україні», упорядкувати могилу першого консула БНР в Українській Народній Республіці П. В. Тремповича на Лук’янівському цвинтарі в Києві.

Почесними членами Товариства було одноголосно обрано міністра закордонних справ України, Надзвичайного і Повноважного Посла України, почесного доктора Дипломатичної академії України кандидата політичних наук А. М. Зленка, міністра закордонних справ Угорщини, історика, громадського діяча Гейзу Єсенські, почесного доктора Дипломатичної академії України, кандидата історичних наук, Надзвичайного і Повноважного Посла України Ю. М. Кочубея. Індивідуальними членами Товариства стали знаний білоруський історик В.М. Метлицької, українські науковці О. Музичко та І. Гаврилов.

Відбулося засідання робочої групи Товариства з питань висвітлення діяльності новоствореної інституції в інформаційному просторі. До її складу увійшли Ірина Матяш, Вячеслав Ціватий, Інна Хоменська, Лілія Білоусова, Ігор Жалоба, Юрій Бошицький, Олександр Цвєтков, Олег Машевський. Було вирішено Веб-сторінку Товариства відкрити на сайті Дипломатичної академії України при МЗС України, використовувати можливості наукових видань для публікації профільних для Товариства праць його членів та засобів масової інформації для популяризації діяльності товариства; започаткування спеціального наукового видання Товариства визнано не на часі.

Члени правління Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин відвідали майстерню видатного майстра кольоропису, неодноразового дипломанта українських і зарубіжних виставок мистецтва книги, члена Всесвітньої асоціації кольорознавців, докторанта Будапештського політехнічного університету, твори якого зберігаються в приватних і державних колекціях Угорщини, США, Ізраїлю, Норвегії, Люксембургу, Італії, Франції та інших країн, художника, психолога і вченого – Стефана-Арпада Мадяра. Цей знаний вчений і художник розробляє символіку Товариства!

Галерея