В медіа-центрі ГДІП відбувся захід, мета якого полягала в ознайомленні дипломатів, науковців, представників ЗМІ та громадськості до постаті Ежена Деслава (Євгена Слабченка)

11.07.2017
1499947098

11 липня 2017 року в медіа-центрі ГДІП відбувся захід, мета якого полягала в ознайомленні дипломатів, науковців, представників ЗМІ та громадськості до постаті Ежена Деслава (Євгена Слабченка), знаного в світі представника французького кіноавангарду, власника першого дипломатичного архіву за кордоном, автора «Дипломатичної історії України», та до проблеми видання другого тому цієї праці, що зберігається в приватній колекції в Парижі, контакт із власником якої встановлено завдяки зусиллям Посольства України у Франції. «Дипломатична історія України» Євгена Слабченка (Ежена Деслава), упорядкована професором Іриною Матяш, побачила світ у вересні 2016 року. Вступне слово до видання подали Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук та Надзвичайний і Повноважний Посол України в Канаді Ігор Осташ. Рецензентами видання виступили почесний доктор Дипломатичної академії України при МЗС України Юрій Кочубей та заступник директора Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Віктор Матвієнко. Книгу видано на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення за програмою «Українська книга» 2016 р. Презентації видання відбулися у Львові, Одесі, Києві, Білій Церкві, де ім’ям митця названо вулицю. Оригінал рукопису виявлено в архіві Осередку української освіти і культури в м. Вінніпег (Манітоба, Канада) під час стажування упорядника в Канадському інституті українських студій (2007 р.).

Захід організували та провели Міністерство закордонних справ України, Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв, Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин, Французький інститут в Україні.

З промовами виступили Андрій Заяць, державний секретар МЗС України, Матьє Арден, виконавчий директор Французького інституту в Україні, Ірина Матяш, доктор історичних наук, Павло Кривонос, генеральний директор ГДІП, професор та Сергій Тримбач, кінознавець, доктор мистецтвознавства. Упорядниця видання повідомила, що друга частина праці, присвячена добі Української революції 1917–1921 рр., зберігається в приватному зібранні професора Любомира Госейка в Парижі. З допомогою Посольства України у Франції ведуться переговори щодо отримання цього рукопису для поповнення експозиції Музею української дипломатії, виставки до століття української дипломатії та публікації другого тому. Закінчився захід переглядом фільмів кіномитця.

Галерея